جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

ارائه خدمات شنبه تا پنج شنبه از 9 تا 17

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

جت هیتر گلخانه ای؛ انواع و مزایای آن برای کشت گلخانه ای

جت هیتر گلخانه ای

جت هیتر گلخانه ای یکی از تجهیزات بسیار مهم و کاربردی در کشت گلخانه ای است. با گسترش فعالیت‌های کشاورزی و بهره برداری از گلخانه‌ها یعنی کشت گلخانه ای به عنوان یکی از راهکارهای مهم در تولید محصولات کشاورزی، نیاز به حفظ شرایط دمایی مناسب در این محیط‌ها بیش از پیش حائز اهمیت شده است. یکی از روش‌های موثر برای ایجاد و حفظ این شرایط دمایی مطلوب، استفاده از جت هیتر گلخانه ای است.

جت هیترهای گلخانه‌ای به عنوان یکی از تکنولوژی‌های پیشرفته در صنعت کشاورزی، توانایی فراهم کردن دمای مطلوب برای رشد و توسعه گیاهان را دارند و به طور گسترده در گلخانه‌ها برای کنترل دما، رطوبت و محیط‌های رشد گیاهان استفاده می‌شوند.

کشت گلخانه ای یک تحول بزرگ در صنعت تأمین غذای دنیای مدرن محسوب می شود. در دورانی که جمعیت جهان رشد بالایی کرده، تقاضا برای محصولات کشاورزی تمام شدنی نیست. لذا نمی ‌توان دست بر دست گذاشت و در نیمه سرد سال هیچ محصول زراعی را تولید نکرد. به همین دلیل ساده است که کشت گلخانه ای رونق بسیار بالایی پیدا کرده است. اینکه بتوانیم در نیمه فصل سرد سال هم قابلیت تولید و عرضه عموم محصولات زراعی را داشته باشیم.

در این مقاله، به بررسی مفهوم و کاربردهای جت هیتر گلخانه‌، انواع مختلف آنها و مزایای استفاده از این تجهیزات، و راهنمایی برای نحوه انتخاب و خرید آنها خواهیم پرداخت. امیدواریم که این مقاله برای فعالان صنعت کشاورزی و به خصوص صاحبان گلخانه‌ها مفید واقع شود و به بهبود شرایط کشاورزی و افزایش بهره وری آنان در این حوزه کمک کند.

پیشنهاد مقاله: نحوه کار جت هیتر چگونه است و جت هیترها چطور کار می کنند؟

جت هیتر گلخانه ای چیست؟

جت هیتر گلخانه ای یک سیستم گرمایشی است که به منظور حفظ شرایط دمایی مناسب در گلخانه‌ها استفاده می‌شود. این دستگاه‌ از طریق انتقال حرارت به گیاهان و محیط اطراف آنها، به محافظت از گیاهان در برابر سرما، یخبندان، و دیگر شرایط جوی نامساعد کمک می‌کند. عملکرد اصلی بخاری موشکی گلخانه ای بر اساس ایجاد جریان هوای گرم در گلخانه است که باعث افزایش دما و حفظ آن در محدوده مطلوب می‌شود.

جت هیتر گلخانه ای، یک بخاری تخصصی برای نصب شدن در سالن های بزرگ اما دراز است. ماهیت اصلی در طراحی این سیستم قدرتمند گرمایشی، در پرتاب انرژی گرمایی نهفته است. هر دستگاه جت فن گلخانه ای ساختاری استوانه ‌ای شکل دارد. در این ساختار، مکش هوای سرد در ابتدای استوانه صورت می گیرد که با پرتاب هوای گرم به سمت انتهای استوانه همراه است. در این بین در امتداد عبور پرفشار هوا از داخل استوانه، حرارت بالایی توسط یک مشعل گازی و یا برقی و حتی گازوئیلی صورت می ‌گیرد.

این دستگاه‌ معمولا از انرژی گاز، برق یا گازوئیل استفاده می‌کند و با توجه به نیاز و شرایط گلخانه، می‌تواند به صورت دستی یا اتوماتیک کنترل شود. هم چنین، برخی از جت هیترهای گلخانه ای مجهز به سیستم هوشمندی هستند که به وسیله آن می‌توانند دمای محیط را به طور دقیق کنترل کرده و بهینه سازی کنند. برای آشنایی بیشتر، پیشنهاد می کنیم، مقاله جت هیتر چیست؟ را مطالعه کنید.

آشنایی با انواع جت هیتر گلخانه

انواع جت هیتر گلخانه ای

در گلخانه ها از انواع جت هیتر می توان استفاده کرد. در این بخش از مقاله شما را با انواع بخاری گلخانه آشنا می کنیم تا بتوانید انتخاب مناسبی براساس نیازتان داشته باشید.

جت هیتر گازی گلخانه

جت هیترهای گازی از انرژی گاز (شهری، LPG)، برای ایجاد گرما و حفظ شرایط دمایی مناسب در گلخانه‌ها استفاده می‌کنند. این نوع جت هیترها معمولا به عنوان گزینه‌ای اقتصادی و با قیمت مناسب برای گلخانه‌های کوچک و متوسط ​​انتخاب می‌شوند. عملکرد این نوع جت هیتر گلخانه ای به عواملی مانند تامین گاز، کیفیت احتراق و تهویه مناسب وابسته است.

جت هیتر برقی گلخانه

جت هیتر گلخانه ای برقی از انرژی الکتریکی برای تولید گرما استفاده می‌کند. این نوع جت هیترها معمولا برای گلخانه‌های کوچک تر یا برای استفاده در مناطقی که دسترسی به گاز ممکن نیست، مناسب هستند. عملکرد آنها نیازمند تأمین برق پایدار است. در جت هیترهای برقی از المنت یا لامپ هایی برای تولید گرما استفاده می شود. در پشت المنت ها، فن هایی تعبیه شده که گرما را در محیط گلخانه پخش می کند. به همین دلیل استفاده از جت هیترهای برقی به دلیل اینکه هیچ گونه آلایندگی ندارند بسیار مناسب است. جت هیتر برقی گلخانه ایی در گلخانه هایی با فضای کم کاربرد دارد.

مزایای جت هیتر برقی گلخانه

 • افزایش دما در زمان بسیار کوتاه
 • مصرف انرژی خیلی کم
 • راندمان بالا
 • تولید هوای گرم کاملا پاک
 • دارای ترموستات تنظیم درجه حرارت
 • مجهز به سنسور حرارتی
 • ایمنی بالا

جت هیتر گازوئیلی گلخانه

جت هیترهای دیزلی از گازوئیل برای ایجاد گرما و دمای مطلوب در گلخانه استفاده می‌کنند. این نوع جت هیترها معمولا برای گلخانه‌های بزرگ و صنعتی با نیازهای گرمایشی بیشتر مناسب هستند و عملکرد قوی و پایداری دارند.

جت هیتر دوگانه سوز

این نوع جت هیترها از هر دو نوع سوخت گاز یا گازوئیل استفاده می کند.

مزایای استفاده از جت هیتر در گلخانه ها

مزایای جت هیتر گلخانه ای

این مزایا نشان می‌دهد که جت هیترها یا هیتر موشکی گلخانه ای به عنوان یک ابزار مهم و کارآمد در حفظ شرایط دمایی مناسب و بهبود عملکرد گلخانه‌ها تأثیرگذار هستند.

۱- حفظ شرایط دمایی مناسب

یکی از مهمترین مزایای جت هیتر گلخانه ای، حفظ شرایط دمایی مناسب برای رشد و نمو گیاهان است. این دستگاه‌ها قادرند دمای محیط را به دقت کنترل کنند و از تغییرات ناگهانی و غیرمطلوب آن جلوگیری کنند.

۲- افزایش سرعت رشد گیاهان

گرمای مناسبی که توسط جت فن گلخانه فراهم می‌شود، باعث افزایش سرعت رشد گیاهان می‌شود. این امر بهبود کیفیت و افزایش میزان تولید محصولات را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

پیشنهاد مقاله: جت هیتر مرغداری چیست و چگونه کار می کند؟

۳- کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ها

حفظ شرایط دمایی مناسب در گلخانه با استفاده از جت هیتر، می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ها و عفونت‌های گیاهی کمک کند. دمای مناسب، به عنوان یک عامل مهم، در جلوگیری از گسترش بیماری‌های گیاهی بسیار موثر است.

۴- کاهش هزینه های انرژی

برخی از انواع جت هیترها، مانند جت هیترهای برقی، کمترین مصرف انرژی را دارند و نیاز به سوخت های فسیلی مثل گاز، گازوئیل یا نفت ندارند. این باعث کاهش هزینه های انرژی و بهبود بهره وری می شود.

۵- کنترل دما و رطوبت

جت هیتر گلخانه ای معمولا با سیستم‌های کنترل دما و رطوبت همراه هستند که به کشاورزان امکان می‌دهند شرایط محیطی سالن گلخانه را به دقت کنترل و تنظیم کنند، این امر به بهبود کارایی و عملکرد گلخانه کمک می‌کند.

راهنمای خرید جت هیتر گلخانه

اگر قصد خرید دارید و به دنبال تهیه آن برای کسب و کار خود هستید، احتمالا نکاتی که در این بخش ذکر شده می تواند به شما در انتخاب و خرید بهترین جت هیتر گلخانه ای کمک کند.

 • نوع: همان طور که گفتیم دستگاه ها می توانند انواع مختلفی داشته باشند و هم چنین گفتیم که هر کدام از آنها با کدام نوع محیط سازگاری بیشتری دارند پس حتما در خرید خود دقت لازم برای انتخاب مناسب را داشته باشید.
 • امنیت: نکته قابل تامل این است که جت هیترها از سوخت های مختلفی استفاده می کنند و بهره گیری از آنها برای محیط هایی که مستعد شعله ور شدن هستند می تواند فاجعه بار باشد، قبل از خرید حتما کمی در مورد نیازتان به آن کمی فکر کنید و مباحث ایمنی را در اولویت قرار دهید. البته بسیاری از دستگاه های امروز از سیستم های محافظ استفاده می کنند مثلا در مواقع بالا رفتن بیش از حد دما دستگاه به طور خودکار خاموش می شود؛ هنگام خرید خود حتما به ویژگی ها و آپشن های موجود دستگاه توجه فرمایید.
 • اندازه و حجم: قبل از خرید حتما به حجم هوایی که قصد گرم کردن آن را دارید فکر کنید تا برای انتخاب حجم و توان دچار مشکل نشوید.
 • قابلیت حمل آسان: با وجود اینکه ممکن است فکر کنید که نیازی به حمل دستگاه خود ندارید، قابل حمل بودن می تواند آپشن خوبی باشد چرا که برای پر کردن تانک یا در موارد اضطراری قابل حمل بودن آن می تواند بسیار کمک کننده باشد.
 • قیمت: با توجه به این که مدل های مختلفی از جت هیتر گلخانه ای در بازار موجود است قیمت های نوسانی زیادی هم مشاهده می شود. قیمت هم به عوامل مختلفی مثل کیفیت مواد اولیه، تجهیزات و قطعات مورد استفاده، نوع دستگاه و … بستگی دارد.
 • سوخت مصرفی: جت هیترها از لحاظ نوع سوخت مصرفی به گازسوز، گازوئیلی و دوگانه سوز تقسیم می شوند. پیشنهاد می کنیم بر این اساس سوخت خود را انتخاب کنید که دسترسی و قیمت تمام شده کدام نوع سوخت برای شما بهتر است.

نتیجه

استفاده از جت هیترها در گلخانه‌ها به عنوان یکی از روش‌های مهم و کارآمد برای حفظ شرایط دمایی مناسب و بهبود عملکرد گیاهان از اهمیت بسیاری برخوردار است. جت هیتر گلخانه ای، با ایجاد گرما، کنترل دما و رطوبت، و پیشگیری از تغییرات ناگهانی در محیط گلخانه، به کشاورزان کمک می‌کنند تا محیطی مطلوب برای رشد گیاهان ایجاد کنند.

با توجه به مزایایی که این دستگاه‌ها ارائه می‌دهند، انتخاب و استفاده از مناسب‌ترین نوع جت هیتر برای هر گلخانه بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر این، نیاز به نگهداری و مراقبت دقیق از این دستگاه‌ها، می‌تواند عمر مفید آنها را افزایش داده و هزینه‌های نگهداری را کاهش دهد.

این محصول به‌ خصوص در مناطق سردسیر کشور محبوبیت زیادی پیدا کرده است. دلیل این امر را می‌توان قیمت مناسب و هم چنین کارایی فوق‌العاده بالای آن دانست. اگر قصد خرید بهترین  جت هیتر مخصوص گلخانه را دارید، تنها کافی است با مشاوران ما تماس گرفته و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش

 • نام محصولتعداد 

اشتراک گذاری

کاربر گرامی اگر از محتوا موجود در این صفحه خوشتان آمده است می توانید توسط دکمه های زیر آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فیسبوک
توئیتر
لینکداین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *